czarodziejski flet
Czarodziejski Flet – zdjęcie Wrocławski Teatr Lalek

W dniu 9 maja organizowany jest wyjazd, dla naszych aktorów z Kółka Teatralnego oraz chętnych dzieci z Koskowic, do Wrocławskiego Teatru Lalek na spektakl pt. Czarodziejski Flet.

 

Po spektaklu przewidziane jest spotkanie z aktorem.

Jedynym kosztem jaki musi ponieść rodzic jest cena biletu – 15 zł.

Przejazd autokarem,  ubezpieczenie oraz słodka niespodzianka  zostanie sfinansowana przez  GOKIS w Legnickim Polu.

UWAGA! Ważne!

W przypadku braku możliwości finansowych proszę o kontakt mailowy pod adresem administrator@koskowice.pl lub telefonicznie na numer 603 272 771 i z pewnością uda nam się problem załatwić tak by dziecko pojechało i było zadowolone.

Zbiórka przed świetlicą wiejską w Koskowicach o godz. 12.30. Powrót ok. 19.00.

Pani Dorota Gresiuk (organizator wycieczki, opiekun i dobry duch naszych aktorów) prosi o jak najszybszą informację o udziale dziecka w wycieczce. Kontakt mailowy na adres dorotagresiuk@o2.pl lub telefonicznie. W przypadku braku możliwości kontaktu w podany sposób zapraszamy osobiście w najbliższą środę tj. 6 maja do świetlicy wiejskiej w Koskowicach o godz. 17.

Przy zapisie dziecka prosimy o podanie adresu, daty urodzenia, numeru pesel dziecka oraz numeru telefonu rodzica.

Ostateczny termin wpłaty upływa 6 maja ( w dniu zajęć teatralnych).

Ilość miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo mają dzieci z Koskowic.

O spektaklu (ze strony Wrocławskiego Teatru Lalek):

CZARODZIEJSKI FLET to spektakl dla dzieci stworzony na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Mozarta i opowiadający o magicznej sile muzyki. Arie wiedeńskiego klasyka zabrzmią w nim w nowych aranżacjach Vratislava Šramka i oryginalnej interpretacji aktorów Wrocławskiego Teatru Lalek.

Przedstawienie rozpoczyna się. Na scenie, pod rozgwieżdżonym niebem, pojawia się sam Wolfgang Amadeusz Mozart. Kompozytor zaprasza widzów do swojego magicznego Operatorium, pełnego najróżniejszych instrumentów i przedmiotów o nieznanym przeznaczeniu. Przy ich pomocy wyczarowuje piękną, ponadczasową opowieść o relacjach – nocy i dnia, Tamina i Paminy, Papagena i Papageny. Z okna współczesnej scenografii wyłania się nagle zupełnie inna, baśniowa rzeczywistość, zamieszkana przez postaci w barokowych perukach i kostiumach.

CZARODZIEJSKI FLET we Wrocławskim Teatrze Lalek nie jest operą – to muzyczny spektakl przeznaczony dla dzieci: lekki i zabawny, z szybkim tempem i wieloma odniesieniami do współczesności. Twórcy przedstawienia bawią się zarówno muzyką genialnego kompozytora, jak i operową konwencją. Mozart Marka Zakosteleckỳ’ego nosi conversy i gra na doskonale znanych dzieciom instrumentach: dzwonkach, kontrabasie, perkusji, a nawet butelkach z wodą. CZARODZIEJSKI FLET to dla młodego widza doskonały początek przygody z muzyką klasyczną.