Kochani sąsiedzi, przyjaciele i mieszkańcy.

Historia to jedna z tych dziedzin dzięki której wciąż istniejemy jako społeczność i naród. Historię należy pielęgnować i pamiętać o naszych korzeniach. Dlatego też mam serdeczną prośbę byście sięgnęli do pamięci, do albumów fotograficznych i pamiątek które posiadacie by pokazać tym co przyszli jak było kiedyś, skąd przyszliście i jak tworzyła się wieś w której mieszkamy.

Jeżeli jest taka możliwość dajcie znać o tym co posiadacie i co winno zostać upamiętnione i zapisane po to by przetrwało i by można się było tym dzielić z tymi którzy przyjdą po nas. Mile widziane wszystkie dokumenty oraz zdjęcia z historii Waszych rodzin, które będzie można zeskanować i archwizować w formie elektronicznej, pamiątki, zdjęcia po byłych niemieckich mieszkańcach tej wsi. Proszę w tej sprawie pisać na mail: administrator@koskowice.pl lub dzwonić pod numer 603 272 771.

Na początek przedruk z informacji opublikowanych na stronach internetowych www.brzeg24.pl z wyprawy do Słobódki czyli wsi z której duża część mieszkańców Koskowic pochodzi Spełnione marzenia Słobódka część I i Spełnione marzenia – Słobódka część II w 2012 roku.