Mamy piękną, słoneczną i ciepłą wiosnę. Pogoda zachęca do aktywniejszego spędzania czasu. Spacerujemy, jeździmy na rowerach, podziwiamy przyrodę, która wybuchła zielenią i kolorami wiosennych kwiatów. Niestety całość burzy to co widzimy wśród tych kwiatów, traw i drzew. Śmieci nas zalewają, są wszędzie i w każdym miejscu – nawet na naszym, wiejskim placu zabaw.

Spacer poza Koskowice niestety nic nie zmienia a można chyba nawet zauważyć że wręcz pogarsza bo to co można zobaczyć przy drogach przeraża. O ile rzucony bezmyślnie papierek czy niedopałek razi nasze oczy o tyle to co się dzieje przy drogach np. do Ziemnic czy Gniewomierza wręcz szokuje.

Muszle klozetowe, umywalki, części karoserii samochodowych, worki po nawozach, krzesła ogrodowe, lodówki, telewizory, gruz, szkło, pojemniki po chemikaliach oraz zwykłe śmieci z domu to wszystko możemy obejrzeć spacerując wokół Koskowic. Taki spacer może człowieka zasmucić zamiast przynieść mu radość i wypoczynek.

Zadbajmy nie tylko o nasze najbliższe otoczenie, nasz dom czy podwórko. Zwróćmy uwagę na to co się dzieje wokół naszej wsi.

Szanowny Mieszkańcu (bo wszak nie robi nam tego nikt obcy, z daleka) który pozbywasz się śmieci w ten sposób zrób prostą rzecz – jeżeli nie chce ci się poczekać na zbiórkę, jeżeli nie chcesz pozbywać się śmieci w normalny sposób to może chociaż pomyśl o innych i wyrzuć te śmieci tak by odpowiednie służby mogły je w łatwy sposób zabrać (czyli np. postaw to przy drodze, w workach, w nocy tak by cię nikt nie widział).

Jako Twoi sąsiedzi prosimy Ciebie o taką prostą rzecz.

Na koniec należy też zwrócić uwagę na fakt, że wysypywanie śmieci w miejscach niedozwolonych (działanie na szkodę ekologii) jest karalne i grozi karą więzienia do lat ośmiu oraz wysokimi grzywnami.