plakatyOprócz sukcesów w działalności mamy również niestety na dzień dzisiejszy również porażki (choć nie zawinione przez nas). Za taką porażkę uważam brak rozliczenia się dwojga polityków z obietnicy wpłaty darowizn na rzecz KS Błękitni Koskowice.

Darowizny miały być rekompensatą za bezprawne wywieszanie materiałów wyborczych przez na płocie boiska zarządzanego przez nasz Klub.

Materiały wywiesiło trzech polityków: Piotr Borys z PO, Elżbieta Stępień z Nowoczesnej (w tym przypadku uczyniła to w trakcie trwania ciszy wyborczej) oraz Jacek Baczyński z PIS.

Tylko Pan Jacek Baczyński okazał się człowiekiem słownym i wpłacił darowiznę na Klub w zamian za powieszenie materiałów wyborczych za co serdecznie dziękujemy.

Niestety ani Piotr Borys ani Elżbieta Stępień tego nie uczynili pomimo solennych zapewnień że to uczynią. Zadziwiające jest, że osoby które wciąż mówią o prawie, o sprawiedliwości w tak rażący sposób lekceważą sobie te uniwersalne wartości.

Pan Borys w ogóle się nie odzywa, nie odpowiada na maile, natomiast posłanka Elżbieta Stępień słowami swej asystentki obiecywała, zapewniała, odbyło się nawet spotkanie w tej sprawie i padła deklaracja w imieniu posłanki a efektów niestety brak.

W sumie nie pozostaje nam nic innego jak rozpocząć batalię o sprawiedliwość w tych sprawach, powiadomienie zarządów partii których są członkami, powiadomienie mediów itp. działania. Mi się nasuwa pytanie: Jak ktoś kto twierdzi że stoi na straży prawa może tego prawa w tak rażący sposób nie przestrzegać. Czy prawo dla tych osób to oni sami?

Smutne to i daje wiele do myślenia.