W ostatnią sobotę wykonaliśmy “czyn społeczny”, rzecz wypaczona za poprzedniego systemu ale jakże potrzebna i mająca historyczne korzenie i to wcale nie z czasów gdy budowaliśmy lepszy nowy świat.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na hasło „Wiosenne porządki” część pierwsza (co oczywiście sugeruje że będzie ciąg dalszy i wciąż na Was liczymy).

Sprzątającym dopisywał dobry humor i nawet drobny deszcz nie pokrzyżował naszych planów, nawet drobne przeciwności losu – jak awaria samochodu wywożącego zebrane śmieci – nie popsuła tego udanego, sobotniego przedpołudnia.

Sobotni poranek i przedpołudnie  upłynęło nie tylko pracowicie, ale również niezwykle sympatycznie. Przerwy na sąsiedzkie pogadanki, żarty i  małe ciastko dopełniły naszą pracę. Posprzątaliśmy teren wokół kościoła, teren przykościelny oraz przed świetlicą wiejską. Załączamy kilka zdjęć ze wspólnej pracy.

Już wkrótce druga część wiosennych porządków!!! Chcemy posprzątać nasz park! Szczegóły zostaną podane wkrótce. Jeżeli dopisze pogoda chcielibyśmy rozwinąć sprzątanie o kilka dodatkowych elementów integrujących nasza koskowicką społeczność.

Dziękujemy za wspólną pracę!

W sprzątaniu udział wzięli (kolejność osób całkowicie przypadkowa):

 1. Piotr Król
 2. Przemysław Kwiatkowski
 3. Przemysław Tokarz
 4. Grzegorz Żółkiewski
 5. Wojciech Żółkiewski
 6. Natalia Szenderewicz
 7. Emilia Szenderewicz
 8. Dominika Szenderewicz
 9. Ewelina Garbera
 10. Agnieszka Skobelska
 11. Magdalena Ryglicka
 12. Andrzej Gresiuk
 13. Mateusz Gresiuk
 14. Bartosz Gresiuk
 15. Katarzyna Kaszczyszyn
 16. Zbigniew Rachwalski
 17. Jacek Skobelski
 18. Tadeusz Kuzdrowski
 19. Andrzej Tymków
 20. Stanisław Tokarz

 

DSCF8475 DSCF8473 DSCF8472 DSCF8471 DSCF8470 DSCF8469 DSCF8468 DSCF8467