Szanowni mieszkańcy, sąsiedzi i przyjaciele w związku z ostatnią awarią przepompowni ścieków w naszej wsi zwracamy się do Was z wielką prośbą. Prosimy Was o wykazanie uwagi, zachowanie rozsądku oraz o nie wyrzucanie do kanalizacji śmieci i rzeczy Wam nieprzydatnych.

Ostatnia awaria pompy (zdjęcia w załączeniu) spowodowana była bezmyślnością a nawet (i nie należy się bać tego słowa) głupotą któregoś lub kilku z mieszkańców naszej wsi. Ze studzienki kanalizacyjnej oraz z pompy wyciągnięto wkład do mopa, spodnie dżinsowe oraz butelki plastikowe (co widać na zdjęciach oraz z informacji z GZGK. Proszę zwróćcie uwagę na fakt, że tych rzeczy nie można przez przypadek wrzucić do kanalizacji (choćby z tego prostego faktu że szybciej zapchają one toaletę niż wejdą do kanalizacji gminnej) więc wynika z tego prosty wniosek że ktoś wrzuca śmieci do studzienki kanalizacyjnej na swojej posesji. Nie jest to pierwsza tego typu awaria z podobnych powodów.

Dlaczego to ktoś czyni? Chyba nikt rozsądny nie jest w stanie na to pytanie odpowiedzieć.

Faktem oczywistym jest natomiast to, że wszyscy – jako mieszkańcy Koskowic i Gminy – za to płacimy. To z naszych pieniędzy pokrywane są te naprawy a odbija się to w kosztach płaconych za wodę i odprowadzanie ścieków.

Rozejrzyjmy się wokół siebie i jeżeli wiemy kto to robi to proszę zwróćcie tej/tym osobom uwagę. Niech się wstydzi kto to czyni nie ten kto widzi. Piętnujmy takie zachowania i nie pozwalajmy na to tym bardziej, że to przynosi szkodę nam samym. Proszę sobie zadać pytanie: A co będzie jak z zatkanej studzienki nieczystości rozleją się w moim sąsiedztwie? Nieczystości wleją się na moje podwórko, lub sąsiada? Wyobrażacie sobie Państwo ten smród w całej okolicy, zagrożenie epidemiologiczne itp.