Pamiątki – Pamięć Która Trwa

“Wyrzuć pamiątki. Spal wspomnienia i w nowy życia
strumień wstąp.
Jest tylko ziemia. Jedna ziemia i pory roku nad nią są.
Wojny owadów – wojny ludzi i krótka śmierć nad miodu
kwiatem.
Dojrzewa zboże. Kwitną dęby. W ocean schodzą rzeki z gór.

Prolog. Zbigniew Herbert”

Projekt “Pamiątki – Pamięć która trwa”

Wbrew początkowemu cytatowi z Mistrza Herberta nie będziemy wyrzucać i niszczyć

I Komunia Święta w miejscowości Burakówka w pow. Zaleszczyki . Na zdjęciu  ks dr Ryszard Dola. Maria z d. Logoń najwyższy rząd, druga z lewej.

I Komunia Święta w miejscowości Burakówka w pow. Zaleszczyki woj. tarnopolskie . Na zdjęciu ks dr Ryszard Dola. Maria z d. Logoń najwyższy rząd, druga z lewej.

pamiątek wymazywać wspomnień, będzie wręcz przeciwnie.

Chciałbym zainicjować projekt zachowania i ratowania tego co minęło o czym możemy zapomnieć a warte jest zapamiętania. O tych co byli przed nami w tym miejscu, o tych którzy tu żyli kiedyś, o tych którzy przyszli tutaj w wyniku zmian na mapie Europy ale także o tych którzy dopiero się tu urodzili choćby wczoraj i odeszli na przykład dziś. Formuła jeszcze jest w fazie rozwojowej, legną się w mej głowie pomysły jak to zrealizować, jeżeli macie pomysły i sugestie podzielcie się nimi i zróbmy to razem.

Wiem jedno, bez Waszej pomocy to się nie uda!

Do realizacji pomysłu potrzebuję zdjęć, pamiątek które tu zastaliście po wojnie, pamiątek które przywieźliście ze sobą z daleka. Zdjęcia , wspomnienia, dokumenty to wszystko warto zachować na przyszłość bo nic nie znaczy miejsce bez własnej historii.

Jeżeli mogę prosić pomóżcie i dajcie znać co macie i czym chcecie oraz możecie się podzielić.

piszcie na mail: administrator@koskowice.pl

P.S.

Podziękowanie dla p. Piotra Stefaniuka który zmotywował mnie do ruszenia z projektem poprzez przysłanie zdjęcia (opublikowane powyżej) i czekam na więcej.